Kaçamaklar mayis-27

Yayın Tarihi: 14 Aralık 2015

Eskişehir

Türkiye’nin en hızlı kalkınan şehirlerinden birisi olan Eskişehir, güzelliği ve yaşam kalitesi ile her yaştan insanların sevdiği şehirlerden bir tanesidir. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu ilk yıllarda da büyük değer ve öneme sahip olan şehrin ismi “Sultanönü” olarak belirlenmişti. Ancak zamanla değerini kaybettiği ve terk edilmiş olduğu söylenen şehir için halk, bugünkü ismi olan “Eskişehir” ismini kullanmıştır.

Günümüz itibari ile şehrin ortasından geçen ve güzelliğine güzellik katan porsuk çayında tekne gezintisi yapabilirsiniz. Bu gezinti ile şehrin bir kısmını görebilir ve güzelliğini keşfedebilirsiniz. Turizme en çok katkı yapan bölgesi ise Odunpazarı Evleri’dir. Tarihi Osmanlı evleri olan ve koruma altına bu evlerin Eskişehir’e yılda 250 bine yakın turist çektiği belirtilmektedir.

Kültür ve sanat anlamında da oldukça aktif olan Eskişehir, iki üniversitesi ile sosyal aktivite yönünden oldukça zengin bir şehirdir. Şehirde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na ait 3 sahne bulunmaktadır. Şehri keşfettikten sonra tiyatroda sahnelenen oyunları izleyebilir ve sevdiklerinizle hafta sonu kaçamağınızı kültürel etkinliklerle süsleyebilirsiniz.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İnsan için en kutsal ibadet; çalışmak, doğruluk ve insan sevgisidir. Hacı Beştaş-i Veli
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...