İçimizdeki HerZamanGenç'ler 03122014HZG2

Yayın Tarihi: 3 Aralık 2014

57 Yaşında Uzaydan Atlayan Adam

Dünya tarihinde ilk uzaydan atlamayı Felix Baumgartner gerçekleştirdi. Felix Baumgartner bu rekoru gerçekleştirdiğinde henüz 43 yaşındaydı. Bu rekordan iki yıl sonra Google’da üst düzey yönetici olan Alan Eustace tam 41 km yükseklikten atlayarak Felix Baumgartner’ın rekorunu kırdı. Üstelik bu rekoru 57 yaşında kırdı!

Birçok hazırlıktan geçen Eustace, astronotların kullandığına benzer bir giysiyle New Mexico üzerinden atlamasını gerçekleştirdi. Yere inmesi tam 2 saat 9 dakika alan Alan Eustace, ses duvarını 1,23 mach (1,322km/h) hızla geçti.  Ses duvarını geçtiğinde sonik patlama duymadığını belirten Eustace’nin giysisini NASA astronotlarının giysilerini hazırlayan ILC Dover şirketi imzası taşıyor.

 

Alan Eustace “Bu gerçekten inanılmaz ve güzeldi. Uzayın karanlığını atmosferin tabakalarını görebiliyorsunuz. Bunu daha önce hiç görmemiştim.” dedi.

 

Alan Eustace 57 yaşında, bir pilot, paraşütçü ve ses duvarını aşan ikinci insan.  Her zaman genç kalmayı başaran Eustace, bunu bir daha gerçekleştirmek istediğini söylüyor ve yaşın, yaşlılık olmadığını kanıtlıyor.


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • “Kiminle güldüğünü unutabilirsin; ama kiminle ağladığını asla” Milan Kundera
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...