Sağlık Rehberi kabak

Yayın Tarihi: 5 Kasım 2015

Kabağın Faydaları

 

Kabağın içerdiği vitamin, mineral ve besinlerin sağlık açısından birçok faydası vardır.  Zayıflamak isteyenlerin de tercih ettiği besinlerin başında gelen kabak, kalp sağlığına ve kanseri önleyici özelliği ile uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilen besinler arasındadır. Kabak göz sağlığını korurken, sindirim sistemine iyi gelir ve prostat kanserinin engellenmesine yardımcı olabilir.

Prostata Faydalıdır: Kabak, iyi huylu prostat hipertrofisi ya da BPH olarak bilinen semptomlarının hafifletilmesinde etkilidir.

Bağışıklığı Arttırır: C vitamini açısından zengin olduğundan soğuk algınlıkları ve alerjilere karşı bağışıklığı arttırır. Sindirim sistemi için faydalı olan lifler açısından da oldukça zengindir.

Kemik Sağlığını Korur: Kabak, omurganin mineral yoğunluğunu arttırarak kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kabağın içerdiği magnezyum aynı zamanda eklem sorunlarına yakalanma riskini azaltabilir.

Kabak Kanseri Önler: Kabak, serbest radikalleri önleyen antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca C vitamini içerdiği için ağız ve akciğer kanserini engelleyebilir.

Tags: , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İnsan için en kutsal ibadet; çalışmak, doğruluk ve insan sevgisidir. Hacı Beştaş-i Veli
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...