İçimizdeki HerZamanGenç'ler 21112014HZG2

Yayın Tarihi: 21 Kasım 2014

82 Yaşında Dünya İkincisi Oldu

82 yaşında olan Türk Atlet Hikmet Kandeydi, Dünya Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda sırıkla atlamada 2,20 metre atlayarak dünya 2.si oldu.

120 madalyası olan Kandeydi, Macaristan’ın Budapeşte ilçesinde yapılan 70 ülkeden 4000 sporcunun katıldığı Dünya Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda sırıkla atlamada dünya 2.si alarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kandeydi, “Ben Budapeşte’de her gün gulaş çorbası içiyorum. Türkiye’de de sadece sabah kahvaltısı yapıyorum ve akşam yemeği yemiyorum. Yarın yine yüksek atlama yarışmasına katılacağım. Belimin ağrısı olmazsa bir madalyada inşallah yarın alacağım” diye konuştu.

Sağlığının yerinde olması için yediklerine dikkat ettiğini söyleyen her zaman genç Hikmet Kandeydi, “Sabah saat 06.30’da uyanırım, sabah idmanı için hafif yollu yürüme ve jimnastiğimi yaparım. Kahvaltıda ömrüm boyunca bildim bileli margarin yok, tereyağlı bal yedim. Zeytinleri kekikli ve limonlu yerim.” ifadesinde bulundu. Macaristan’a gelirken 118 madalyası olduğunu söyleyen Kandeydi, şimdi 120 madalyaya ulaştığını açıkladı.


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Küçük başlayın, büyük düşünün. Steve Jobs
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...