Kaçamaklar herzamangenc_7_Ekim_blog

Yayın Tarihi: 7 Ekim 2015

Ülkemizde Güneşin En Son Battığı Yer Gökçeada

Türkiye’nin en batısında yer aldığı için güneşin en son battığı yer unvanına sahip olan Gökçeada, doğa güzelliği ile her zaman genç kalanların ziyaret ettiği kaçamak noktalarından bir tanesidir. Sadece deniz yolu ile ulaşabileceğiniz Gökçeada’da her türlü ulaşım aracını bulabilmeniz mümkün.

Doğal yaşamın zenginliği ile öne çıkan ada, Türkiye’nin ilk sualtı parkına ev sahipliği yapmıştır. Gökçeada, sualtı parkı sayesinde denizdeki organik tarım konusunda pilot bölge seçilmiş ve karadaki doğal yaşam koruma altına alınmıştır. Ada’da zeytincilik çok eski zamanlara dayanan bir gelir kaynağı. Organik tarım, ada üzerinde son zamanlarda oldukça artış sağlamıştır. Ada’nın güzelliklerini ziyaret ettiğiniz sırada etrafınızda organik besinler satan birçok işletme bulabilmeniz de mümkün.

Türkiye’nin en güzel denizlerinden birisine sahip olduğu söylenen Gökçeada, temiz oluşu ve tarihiyle ziyaret edilmesi gereken kaçamak noktalarından birisidir. Ada’nın en eski yerleşim yerleri Rum köyleri olarak biliniyor. Bu köylerde gezerken nostaji yapabilir ve geçmişe doğru huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Ada üzerinde genellikle koyun ve keçi yetiştiriciliği yapılıyor. Ancak alışılmışın dışında koyun ve keçiler çobansız, özgür bir şekilde otluyorlar. Bu da Gökçeada’ya farklı ve olumlu bir bakış açısı sağlıyor.

Ada’da turizm istenilenin biraz altında seyrediyor. Bu şirin Ada’da ev pansiyonculuğu yapan işletmeler bulabilir, dilerseniz butik otelde de konaklayabilirsiniz.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Gerçeğin dağlarına umutsuzlukla çıkılmaz. Nietzsche
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...