Kaçamaklar herzamangenc_30_eylül_blog

Yayın Tarihi: 30 Eylül 2015

Her Zaman Genç Sapanca

Adapazarı ve İstanbul arasında Kocaeli’ne yakın bölgede bulanan Sapanca Gölü, Sakarya’nın 12 km batısında yer alan tatlı su gölüdür. Gölün doğu kesimi Sakarya ili sınırları içerisindeyken, batı kesimi de Kocaeli ilinin sınırları içerisinde yer alır.

Gölün bulunduğu alanın güneyinde Samanlı Dağları, Kuzeyinde ise Kocaeli Panepleni yer alır. Sapanca Gölü çevresinde yıl boyunca yapılan gözlemler sonucunda, 69 kuş türünün bulunduğu ve bu kuş türlerinin 29’unun dört mevsim görünen yerli kuş olduğu söylenmektedir.

Her mevsimde ziyaret edebileceğiniz ve stresten uzaklaşıp, huzur bulabileceğiniz bu gölün çevresinde kuş sesleri eşliğinde yapılan kısa bir sabah yürüyüşünden sonra, şömine başında kitabınızı okumak size huzur verecektir.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur. Mustafa Kemal ATATÜRK
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...