Kaçamaklar herzamangenc_2_Eylul

Yayın Tarihi: 2 Eylül 2015

Her Zaman Genç Cunda Adası…

Cunda Adası, Ege Bölgesi’nde, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir bölgedir. Baharın gelmesiyle hafta sonu tatillerinin vazgeçilmez noktalarından birisi olan ada, Rum mimarisinin izlerini taşıyan şirin bir adadır. Bu şirin adada dolaştığınız her yerde birbirinden güzel ve rengarenk çiçekler size eşlik edecektir.

Geçim kaynağı zeytincilik ve balıkçılık olarak bilinen adaya, son yıllardaki turizm patlamasıyla birlikte yeni bir olanak sağlanmıştır. Alibey Adası olarak da bilinen bu bölge, 1976 yılında Ayvalık ve çevresinin doğal ve tarihi sit alanı olarak kabul edilmesiyle birlikte korumaya alınmıştır.

Cunda Adası’nda Rum dönemine ait birçok eser görmeniz mümkün. Eşsiz doğa güzelliğinin yanında Çamlı Manastır, İlyas Peygamber Manastırı, Güvercin Adası Manastırı, Ay Işığı Manastırı gibi tarihi yapıları da barındıran ada, günümüze kadar her zaman genç kalmayı başarmıştır.

Ada, Ayvalık merkeze 8 km uzaklıktadır ve karadan ulaşımı mümkündür. Yaz, kış otobüs ile adaya ulaşım bulabilir, deniz yoluyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Akıl kavradığı ve inandığı her şey başarabilir. Napolyon
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...