Kaçamaklar shutterstock_172888106

Yayın Tarihi: 15 Ağustos 2014

Güzel Bir Kaçamak Yeri: Didim, Altınkum

Aydın’ın dillere destan turistik ilçesi Didim’in ilk yerleşim izleri M.Ö. 8000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bu sahil kenti ismini “Didymaion” kelimesinden almıştır.

Bu şirin kentin, şirin sahili Altınkum ise Ege kıyılarının en güzel tatil mekânlarından biridir. Karadan denize doğru esen rüzgârlar sayesinde denizin kendi kendini temizlediği Altınkum’da her yaz pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlanmaktadır.

Pek çok otel ve pansiyonun bulunduğu Altınkum’da aynı zamanda apartlar ve yazlık evlerde tatile gelenlerin hizmetindedir. Ege’ye özgü tatların pişirildiği restoranlarda özellikle zeytinyağlılar, balık çeşitleri ve mezeler bulunmaktadır. Ayrıca düzenlenen etkinliklere ve turlara katılmak mümkündür.

Tarihi yerlerinde bulunduğu kentte Altınkum’dan pek çok yere gitmek mümkündür. Özellikle karayoluyla 10 dakika uzağında bulunan Apollo Tapınağı görülmesi gereken yerlerdendir. Bunun haricinde Milet ve Efes gibi yerler şehir civarına yakın yerlerdir ve görülmesi gereken yerlerdendir.

Kaçamak yer arayanlar için ideal olan Altınkum’da hem yaz tatilinizi geçirebilir hem de hafta sonu tatillerinizi değerlendirebilirsiniz. Güzel denizinin yanı sıra sunduğu tarihi dokusuyla eşsiz bir deneyim yaşatacak olan Altınkum, keyif alacağınız tatil yerlerinden biri olmaktadır. Ulaşımın kolay olduğu Altınkum’a otobüs firmalarıyla gelmek mümkün olmakla birlikte; Altınkum karayoluyla Bodrum Havalimanı’na 1 saat 30 dakika, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ise 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.

Tags: , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İmkânın sınırını görmek için imkânsızı denemek lazım. Fatih Sultan Mehmet
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...