Kaçamaklar avsa3

Yayın Tarihi: 24 Haziran 2014

Kaçamak Noktası: Avşa

Marmara Denizi’nin güney batısında 3 büyük (Marmara-Avşa-Paşalimanı) ve 9 küçük ada vardır. Bu üç büyük adadan birisi olan Avşa dikkatleri en çok üzerine çekmeyi başarmış adadır. Neden mi? En özet cevapla, eğlenmek ve dinlenmek için eşsiz imkanlara sahip olması Avşa’yı cazibe merkezi haline getiriyor.

Çevresi plajlarla çevrili olan ada, Marmara Denizinin en temiz denizine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Çok sayıda otel, motel, pansiyon, apart ve restoran, hoş vakit geçirmek için hizmet veriyorlar. Restoranlarda adaya özgü baharat ve lezzetlerle pişirilen balıkların tadına bakabilir, sayısız etkinlik ve turlara katılabilirsiniz.

avsa-motel-78-gece-görünümü

Marmara Denizi’ndeki üç büyük adanın içinde en çok koya sahip  olan ada da Avşa Adasıdır. Bu koylara özel arabalarla yada tekne ve motorlarla düzenlenen turlara katılarak mavi suyun tadını çıkarbilirsiniz. Sayısız koya sahip Avşa’da dikkatleri üzerine çeken koylardan bazıları Beyaz Saray Koyu, Çınar Koyu, Mavi Koy, Değirmen Koyu, Kumtur Koyu, Manastır Koyu, Kumburnu Koy ve Altınkum Koyu’dur. Adanın diğer görülmesi gereken yerleri arasında bulunan Yiğitler Kalesi ve Şahin Tepesi bulunuyor. Özellikle Şahin Tepesi’nde yazın denizden esen  ve teninizi okşayan o ılık rüzgarla birlikte günbatımının tüm güzelliğini izleyebilirsiniz. Bir diğer görülmeye değer hatta Avşa Adası’nın sembolü olan 1638 tarihinde inşa edilmiş olan Aziz Georgios Manastırı Kütüphanesi’dir

Her Zaman Genç kaçamak severler için ideal bir yer olan Avşa hem hafta sonu kaçamakları, hem de güzel bir tatil için kapılarını açmış durumda. Avşa, sunduğu güzelliklerin yanında sakinliği ve samimi ruhu ile ileri yaşlardaki kişiler için en keyif verici tatil yörelerinden biri. Ulaşımı da gayet rahat ve kolay olan ada İstanbul’a 72, Balıkesir Erdek’e ise 18 deniz mili uzaklıkta olup, İstanbul’dan 2 saat 45 dakikada, Erdek’ten ise yaklaşık 2 saat kadar bir sürede varılabiliyor. Ayrıca Tekirdağ – Avşa, Şarköy – Avşa seferleri yapan büyük motorlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tags: , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Peşlerinden gidecek cesaretiniz varsa; bütün rüyalar gerçek olabilir. Walt Disney
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...