İnkontinans shutterstock_148297484

Yayın Tarihi: 12 Haziran 2014

İnkontinans ve Sosyal İzolasyon

Daha önceki yazılarımızda inkontinansın ne demek olduğunu ve türlerindenn bahsetmiştik. Merak ediyorsanız, “İnkontinans Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. İnkontinansı kabullenememiş ya da bunu normal olarak görmeyen bireyler, evlerinden uzaklaşmaya pek yanaşmamakla birlikte sosyalleşmekte de güçlük çekiyorlar. Başka hiç bir sağlık problemi olmayan hastalar sadece inkontinans sebebi ile kendilerini eve kapatıyor hatta aileleriyle vakit geçirmekten bile uzaklaşıyorlar.

Oysa, dışarıda hayat devam ediyor. Sevdiğiniz arkadaşlarınıza yapacağınız ev gezmeleri, torunlarınızla gezeceğiniz park yürüyüşleri gibi gündelik hayattan kendinizi mahrum etmenin hiç bir sebebi yok. İnkontinans sebebi ile kendini toplumdan uzaklaştıran, sosyalleşmekten kaçınan bireylerdeki temel problem tamamen psikolojiktir. İlk önce anlaşılması gereken şey bunun son derece doğal bir durum olduğudur. Öncelikle bunun kabullenilmesi gerekmektedir.

Bunu kabullendiğiniz anda ise dışarıdaki hayatınıza dönmeniz için çok basit bir seçeneğiniz var. Hepimizin bildiği idrar kaçırmaya karşı bez. Ön yargılı olmayın ve öncelikle artıları ve eksileri tartın. Kullanmamanız halinde dışarıdaki hayatı kaçırıyor olacaksınız. Hatta evde bile konforsuz bir hayatınız olacak. Ancak kullanmanız halinde pantolonun ya da eteğin altından belli olmayacak bir ürünle hayatınıza gayet güzel devam edebilirsiniz. Hem kimsenin de bilmesine gerek yok. Bu seçenek hem size gönül rahatlığı ile tekrar sevdiklerinizle beraber vakit geçirmeniz için imkan sağlayacak hem de kendinize olan öz güveninizi arttıracaktır.

Tags: , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İnsan için en kutsal ibadet; çalışmak, doğruluk ve insan sevgisidir. Hacı Beştaş-i Veli
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...