Kaçamaklar 17hb

Yayın Tarihi: 17 Haziran 2015

Fethiye

Muğla ilinin yönetim merkezi olarak bilinen Fethiye, ülkemizin önemli turizm bölgelerinden bir tanesidir. Nüfus yoğunluğu olarak Muğla merkezden ve diğer ilçelerden de büyük olan kaçamak noktası her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Türkiye’nin önemli bir turizm merkezi olan bölge, Ölüdeniz gibi dünyaca ünlü bir kumsala sahiptir. Ölüdeniz, 2006 yılında yapılan bir oylama sonucunda %82 oy ile dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Turizme açılmış birçok mağaraya da sahip olan bölgemizin doğası, denizi ve kumsalı bölgeyi eşsiz kılarken, birçok spor dalına da olanak sağlamaktadır. Kelebekler vadisi ve kabak koyu gibi doğası bozulmamış, her zaman genç bölgeleri de vardır.

Belcekız, çalış ve iztuzu gibi değerli kumsalları da sınırları içerisinde bulunduran bölge, antik çağlardan kalmış birçok kalıntı ile de dikkat çekmektedir. Telmessos, Kaunos, Tlos, Pınara ve Ksantos bu antik kentlerden bazılarıdır. Bunların dışında ziyaret edebileceğiniz Fethiye Müzesi de zengin eserleriyle sizleri karşılamaktadır.

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler. W. Churchill
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...