Kaçamaklar bozcaada

Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2013

Kaçamak Noktaları: Bozcaada

Son zamanlarda kısa süreli tatillerin gözde noktalarından biri olan Bozcaada, bu popülerliğini doğal yapısını koruyarak bizlere bir alternatif sunarak kazanıyor. Adada hem keyifli zaman geçirme fırsatı varken hem de tarihin yaşanmışlığı hissedilebiliyor. Eski taş evlerin çeşit çeşit çiçeklerle süslü dış cephelerinin yanı sıra, arnavut kaldırımlı sokakları gelen misafirler ve özellikle unutulmaz fotoğraf kareleri için harika ambians yaratıyor.

Bozcaada meydanında bulunan çay bahçeleri hem Bozcaada yerlilerinin hem de turistlerin uğrak yeri.  Çay bahçelerinde adanın sıcakkanlı, misafirperver haklı ile sohbet edebilir, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Hatta şansınız yaver giderse bir köy düğününe dahi  katılma imkânınız bile var. Ayrıca Bozcada Kalesi de tüm heybetiyle size sarıp sarmalayacaktır. Kale içinde 1996 yılından bugüne hizmet veren etnografya sergisi ve açık hava müzesi mevcuttur.

Bozcaada, şaraplık üzümleri ve şaraplarıyla ünlüdür. Adanın büyük kısmı üzüm bağlarıyla kaplıdır. Toprakların büyük bölümünü kaplayan bağlarda yetişen üzümler dünyaca meşhurdur. Özellikle bağbozumu zamanı görülmeye değerdir.

Ayazma Plajı upuzun kumsalı ve serin deniziyle mutlaka görülmelidir. Konaklama için birçok butik otel vardır aynı zamanda Türk ve Rum mahallelerinde bulunan tarihi evler de turistler tarafından kiralanabilir.

Gün batımında sahil şeridinde konumlanmış bir restoranda balığınızı ve zahter salatanızı yerken rüzgar ve denizin eşliğinde harika zaman geçirin ve yeniden Bozcaada’ya büyüsünün evinize döndükten sonra da devam edeceğinden emin olun.

 


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İstatistikler ne derse desin. Her durumda başarıya giden bir yol vardır. Bemard Segel
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...