Kurumlar izmir1

Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2013

İzmir Büyükşehir Belediyesi: “Sağlıklı Yaş Alma Merkezi”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzeri, evinde yaşayan hemşehrilerimize, bir araya gelebilecekleri, sosyal ve fiziksel aktivitelerini artırabilecekleri bir merkez olarak hizmet verirken aynı zamanda da alzheimer hastalığını önleyici ya da öteleyici çalışmalar yapmayı ilke edinmiş bir merkezdir.

Katılımcılar antrenör eşliğinde spor yapıyor, İzmir’in turistik ve tarihi yerlerini geziyor, eğlencelere katılıyor; oluşturulan sanat müziği korosunda şarkı söylüyor ve merkezde sık sık bir araya gelerek sohbet etme imkanı buluyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi, ekonomik ve sosyal yoksunluk içinde bulunan bakıma muhtaç yaşlıların huzur ortamı içinde bakılması, korunması, sağlıklarının kontrol altında tutulması, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla hizmet veriyor.

304 kişi kapasiteli huzurevimizde yaşayan yaşlılarımızın büyük kısmına ücretsiz bakılıyor. Genel hedefimiz doğrultusunda, yaşlılarımızın yaşam kalitelerini ve doyumlarını arttırmak, yaşam enerjilerini yükseltmek, üretime dönük ve toplumla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla mesleki çalışmalar yapılıyor, farklı ve çok sayıda etkinlik düzenleniyor.


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılırmış. Andre Gide
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...