Kaliteli Yaşam

Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2013

Güneşin Zararlı Işınlarından Korunun

Gençlik yaşamın her döneminde paha biçilemez bir histir. Geçmişten günümüze birçok insan bu hissin ve görünüşün peşinden koşmuş, genç kalmak için çareler aramıştır. Hatta Keopatra’dan Dr. Faust’a tarihten ve edebiyattan birçok örnek gençlik meselesini saplantıya dönüştürmüşlerdir. Oysa yapılacak birkaç küçük uygulama ve alınacak birkaç tedbirle her zaman genç kalmak ve genç hissetmek mümkündür. Gençlik giderek artan bilinçle bir yaşam tarzının adına dönüşmektedir.

“Her zaman genç” olmak için alınacak tedbirlerden birisi de güneşe ve onun yan etkilerine ilişkindir. 10:00 ve 16:00 saatleri arasında maruz kalınan güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkilerine ilişkin çoğumuz bilgi sahibiyizdir. Ancak bu bilgiyi eyleme geçirerek, güneşin yan etkilerinden cildimizi koruyucu kremlerle ışınların etkisini azaltmak gerekiyor.

Örneğin yalnızca güneşlenirken değil, gündelik yaşamda da dışarıya çıkmadan otuz dakika önce koruyucu krem sürülmeli ve üç saatte bir krem yenilenmelidir. Açık renkli kıyafetlerin yanında geniş kenarlı şapka ve gözümüze uygun bir gözlük takmayı da unutmamalıyız. Tabii krem ve gözlük seçimi kuşkusuz bir uzman eşliğinde yapılmalı ve kullanımında süreklilik sağlanmalıdır.


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İstatistikler ne derse desin. Her durumda başarıya giden bir yol vardır. Bemard Segel
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...