Kaçamaklar herzamangenc_-6-Mayıs_blog

Yayın Tarihi: 6 Mayıs 2015

Bodrum

Doğu ve batı limanlarının birleşmesinden oluşan Bodrum, yarımada üzerine kurulmuş kalesi, iki limanın kıyılarındaki bembeyaz evleri ve denize inen dar sokakları ile adını dünyaya duyurmuş her zaman genç kaçamak noktalarımızdan bir tanesidir. Aynı zamanda yatları ve tersaneleri ile de yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir.

Tarihte, önceki adıyla Halikarnassos, sonra da Bodrum olarak bilinen bu bölge, paylaşılamayan ve uğrunda çokça mücadele verilen bir bölge olmuştur. Günümüzde ise yaz kış yaşanabilecek, özellikle de bir tatil yöresinden beklenebilecek her şeyi bünyesinde barındıran bu bölge, ülkemiz açısından önemli bir turizm bölgesidir.

Geçmişte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu bölge, havaların ısınmasıyla birlikte her zaman genç kaçamaklarınızı yapıp, sevdiklerinizle mutlu günler geçirebileceğiniz bir bölgedir. Denizi, kumu ve güneşi dışında tarihi kalıntılarıyla da dikkat çeken Bodrum’da, camiler, türbeler, antik kentler ve tarihi Bodrum Kalesi de gidilmesini tavsiye ettiğimiz her zaman genç mekanlar arasındadır.

Tags: , , , , , , , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • İmkânın sınırını görmek için imkânsızı denemek lazım. Fatih Sultan Mehmet
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...