Genel yaşlı temizliği

Yayın Tarihi: 29 Nisan 2016

Çinko oksit İçeren Kremlerin Faydaları

Çinko oksit kremler aknelerin üzerinde direk olarak kullanılabilir ve anti bakteriyel özelliği ile akneye yol açan bakterileri öldürerek cildi sakinleştirir. Yayılma eğiliminde olan aknelerin cildin diğer bölgelerine bulaşmasını önler ve cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Fazla yağı alarak yağın gözeneklerde birikmesini, dolayısıyla yeni akneler için uygun ortamın oluşmasını engeller.

Pişiklere Karşı: Çinko oksit içeren kremler pişik tedavisinde oldukça etkilidir ve kısa sürede tahriş olan cildin normale dönmesine yardımcı olur. Bebek beziyle cilt arasında kalan nemli bölgede uygun üreme ortamı bulan bakteriler bebeklerde pişiğe neden olmaktadır. Bebek bakımı için özel olarak üretilen ve çinko oksit içeren pişik kremleri cilt yüzeyiyle bebek bezi arasında koruyucu bir tabaka yaratarak pişiği engeller.

Cildin erken yaşlanması, leke ve kırışıklıklara yol açan güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmak için çinko oksitli kremler kullanabilirsiniz. Cilt tarafından hızla emilen çinko oksit krem cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve ultraviyole ışınlarını keser.

Düzenli olarak kullanıldığında melazma belirtilerinde iyileşme sağlayabilir. Cildi sakinleştirici ve iltihabı önleyici özellikleriyle egzama tedavisinde kullanılabilir. Ayrıca kesik, yanık ve sıyrıklar gibi küçük deri yaralanmalarının tedavisine yardımcı olabilir.

Tags: , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑
 • Günün Videosu

 • Her Zaman Genç Sözler

  • Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler. W. Churchill
 • Anket

 • Kiminle yaşıyorsunuz?

  Eşimle
  Çocuklarımla
  Huzurevinde
  Yalnız
  Diğer
  Oyla
  Yükleniyor...